Tel. (+48) 664 081 981

Sprawdź jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie

Zarezerwuj już teraz

Szkolne Schronisko Młodzieżowe TPD

jest placówką oświatową Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zarząd Dzielnicowy Poznań – Jeżyce

Wszystkie kwestie związane z RODO, polityką prywatności, przepisami bhp, statut, regulamin, warunki anulacji w placówce dostępne pod podanymi linkami – www.schronisko-tpd.pl/rodo . Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie oraz drogą e-mailową.
1.Jaki bilet kupić w Poznaniu?

Osoby przyjeżdżające na kilka dni do Poznania korzystać mogą z biletów papierowych, które odbija się w kasownikach. Studenci i uczniowie posiadają 50% zniżkę na przejazdy. Od 1 lipca dostępne są nowe, czasowe bilety jednorazowe, obowiązujące we wszystkich strefach taryfowych (A+B+C):

 • bilet do 15 min – 4,00 zł
 • bilet do 45 min lub na jeden przejazd – 6,00 zł
 • bilet do 90 min – 8,00 zł
 • 24-godzinny – 15.00 zł (Poznań)
 • 7-dniowy – 50,00 zł

Uwaga! Bilety 24-godzinne obowiązują również jako bilety weekendowe. Wystarczy skasować je w piątek po godzinie 20 lub o dowolnej godzinie w sobotę, a ważne będą aż do niedzieli do godz. 24:00.

2.Czym jest PEKA?

1 lipca 2014 roku dokonano znaczących zmian w sposobie poruszania się po mieście. Mieszkańcy Poznania mogą korzystać z karty PEKA, która umożliwia dopasowanie biletu do własnych potrzeb. Funkcjonuje zarówno jako bilet miesięczny, liniowy, jak i przystankowy, automatycznie przyjmując najbardziej korzystną taryfę dla jadącego. Zastąpiła wcześniej używaną KOMkartę. PEKA jest jednak rozwiązaniem dla osób, które zamierzają dużo jeździć komunikacją miejską. Najtańsza przedpłacona PEKA kosztuje 30 zł (należy doliczyć jeszcze 10 zł kaucji).

3.Gdzie kupić bilet w Poznaniu?

Bilety jednorazowe w Poznaniu dostępne są:

Spis Punktów Sprzedaży Biletów dostępny jest na stronie:
http://www.peka.poznan.pl/web/portal/punkty-sprzedazy-biletow

4.Czym jest Poznańska Karta Turystyczna i jak działa?

Poznańska Karta Turystyczna jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które w krótkim czasie chcą zobaczyć jak najwięcej i za jak najniższą cenę. Dzięki karcie możliwe jest uzyskanie zniżek na wszelkie atrakcje turystyczne, a także w hotelach i restauracjach w Poznaniu. Pozwala również na darmowe przejazdy komunikacją miejską oraz bezpłatne wejścia do muzeów.

Poznańska Karta Turystyczna jest imienna i ważna po wpisaniu imienia, nazwiska oraz daty rozpoczęcia korzystania z Karty. Jej ważność należy potwierdzać dowodem tożsamości. Karta dostępna jest w wersji 1-, 2- oraz 3-dniowej.

Ile kosztuje Poznańska Karta Turystyczna:

 • 1-dniowa: 35 zł (z komunikacją); 30 zł (bez komunikacji)
 • 2-dniowa: 49 zł (z komunikacją); 35 zł (bez komunikacji)
 • 3-dniowa: 59 zł (z komunikacją); 45 zł (bez komunikacji)

Ceny dla osób uprawnionych do zniżki:

 • 1-dniowa: 25 zł (z komunikacją); 20 zł (bez komunikacji)
 • 2-dniowa: 35 zł (z komunikacją); 30 zł (bez komunikacji)
 • 3-dniowa: 45 zł (z komunikacją); 38 zł (bez komunikacji)

Ze zniżki korzystać mogą w przypadku Karty z komunikacją: dzieci od 5 do 18 roku życia (na podstawie wieku), studenci polscy (legitymacja), studenci zagraniczni (legitymacja ISIC) oraz seniorzy polscy (legitymacja emeryta/rencisty).

Do ulgi bez transportu uprawnione są dzieci do 18 roku życia (na podstawie wieku), studenci polscy (legitymacja), studenci zagraniczni (legitymacja ISIC), seniorzy polscy (legitymacja emeryta/rencisty) oraz seniorzy zagraniczni (kobiety po osięgnięciu 60 roku życia, a mężczyźni 65).

Karty z wliczoną w cenę komunikacją nie trzeba kupować osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, czyli dzieci do lat pięciu oraz seniorzy po ukończeniu 70 roku życia.

Lista partnerów objętych zniżkami dostępna na stronie: http://www.poznan.pl/mim/turystyka/informacje-ogolne,p,581.html

5. Jak korzystać z rowerów miejskich w Poznaniu?

Wypożyczanie rowerów umożliwia PRM, czyli Poznański Rower Miejski. By wypożyczyć rower, wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.nextbike.pl/, podając swoje dane oraz wprowadzając zwrotną kwotę wpisową. Po zatwierdzeniu można korzystać z rowerów w specjalnych punktach rozmieszczonych w całym mieście.
Podczas wypożyczania roweru dokonuje się identyfikacji, za pomocą specjalnego numeru PIN oraz telefonu komórkowego lub karty z bezdotykową identyfikacją (karta kredytowa, legitymacja studencka).
Następnie wystarczy wybrać opcję „wypożycz” i postępować zgodnie z instrukcjami. Po otrzymaniu specjalnego kodu odblokowuje się rower. Rower można zostawić w dowolnym punkcie PRM, w którym możliwy jest zwrot sprzętu. Rower można wypożyczyć na maksymalnie 12 godzin. Po przekroczeniu tego czasu należy ponieść koszty wypożyczenia.
Opłaty:
 • wypożyczenie sprzętu na czas od 1 do 20 minut – 0 zł
 • wypożyczenie sprzętu na czas od 21 do 60 min. – 2 zł
 • każda kolejna godzina – 4 zł
 • opłata inicjalna (zwrotna) – 10 zł (minimalny stan konta)
 • przekroczenie 12 godzin wypożyczenia sprzętu – 200 zł
 • zwrot roweru w innym miejscu niż stacja PRM – 50 zł + 5 zł/km

6.Gdzie w Poznaniu obowiązują zniżki?

Studenci i uczniowie w Poznaniu posiadają 50% zniżki na przejazdy komunikacją miejską. Większość muzeów oraz miejsc rekreacyjnych posiada w cenniku specjalne bilety ulgowe dla uczącej się młodzieży. Niektóre lokale gastronomiczne w Poznaniu oferują 20% zniżki dla studentów na wybrane dania lub napoje.
Dostępne są także specjalne kupony ze stron internetowych oferujących zniżki dla studentów. Taką możliwość daje na przykład http://glodnapanda.pl/home.html, dzięki której możliwe jest uzyskanie 50% zniżki na dania w wybranych lokalach w Poznaniu. Podobnie, choć w szerszym zakresie, działa http://studenckistarter.pl/, gdzie możliwe jest ściągnięcie kuponów ze zniżkami studenckimi.
Studenci
zaoczni
Zobacz
galerię
Jak do nas
dojechać?
Szkolne Schronisko Młodzieżowe TPD Poznań noclegi Poznań noclegi
Szkolne Schronisko Młodzieżowe TPDPoznańnoclegi
meteor24.pl PARTNER


Znajdziesz nas również na portalu
×